O mně

O mně

logo-hlubinna-terapieIng. Pavel Kaiser – hlubinná terapie PLUS & Spiritual Response Therapy Olomouc & Čtení z kroniky Akáša

Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Pavel Kaiser, většinu života jsem prožil v Praze, ale od roku 2004 se mým bydlištěm stala Olomouc. Na této stránce se dozvíte něco z toho, co jsem se naučil a kdo byli moji důležití učitelé.

Než se dostanete k dalšímu, za nejdůležitější aktuálně považuji to, že jsem certifikovaný učitel metody Spiritual Response Therapy – SRT. Vlastně jsem byl v ČR úplně prvním učitelem této metody, kterou mě naučil autor – Robert Detzler.

 

Pavel Kaiser- certifikovaný učitel SRT

 

Mám za sebou velmi pestré zkušenosti, ale zde se omezím pouze na to, co souvisí s terapiemi, duchovním léčením a s praxí lektora.

Na řadu dotazů jsem také napsal malou osobní zpověď. Vznikl tak článek Léčitel duše – já a hlubinná terapie.

Vystudoval jsem ČVUT v Praze (Ing. elektronických počítačů) a poté ještě Sheffield Hallam University (management, titul MBA). Z běžných profesí jsem byl: počítačovým technikem, ministerským úředníkem, programátorem, dovozcem hardware i software, úspěšným realitním makléřem, neúspěšným finančním poradcem, forexovým traderem, prodejcem investičních drahých kovů… Do hloubky jsem pronikl do psychologie tradingu a zajímala mě i řada dalších oborů…

Již od devadesátých let se věnuji práci s duchovními esencemi a od roku 2004 dovážím spolu s partnerkou spoustu krásných esencí z různých zemí světa. Jsem jednatelem firmy Esence pro Váš život, s.r.o.

Z oblasti duchovních nauk jsem se mimo jiné naučil:

 • Stal jsem se mistrem Usuiho Reiki a zasvětil jsem více než 60 dalších mistrů Reiki. Do mistrovského stupně Usuiho Reiki mě zasvětil Jiří Beran z Bouzova. Do Reiki jsem také zasvěcoval zájemce zdarma na dálku, bylo jich celkem něco přes 1 100 a byl to mimořádně zajímavý projekt.
 • Byl jsem prvním registrovaným mistrem Karuna Reiki® u nás. Do Karuna Reiki mě zasvětil ve Stonehenge přímo autor, William Lee Rand.
 • Co se týče mých kurzů, začínal jsem kurzy Reiki.
 • Vystudoval jsem 11 stupňů metody One Brain a stal se tzv. facilitátorem. Učitelkou mi byla Tamara Cenková (1. a 2. stupeň), pak Ing. Miluška Lhotáková (do 5. stupně) a na vrchol kariéry mě dovedla Carol Hontz z USA.
 • Metoda One Brain mě zaujala a udělal jsem s ní za pár let mnoho dobré práce. Ke konci studia jsem narazil na její určitá a pro mě nepříjemná omezení. Hledal jsem tedy něco lepšího a díky „shodě náhod“ jsem se dostal až k hlubinné terapii.
 • Svou práci s klienty jsem vždy doplňoval používáním nejrůznějších duchovních esencí.
 • V ČR a SR jsem a úspěšně zavedl brazilské esence Araretama a distribuoval jsem je intenzivně více než 4 roky.
 • Od začátku roku 2005 do ČR a SR s parterkou dovážíme duchovní esence z různých zemí světa a máme s nimi ty nejlepší zkušenosti. Naše firma se jmenuje Esence pro Váš život.
 • Hlubinnou terapii jsem vystudoval u Ing. Andreje Dragomireckého a pak jsem se ji mohl učit na stovkách klientů, kteří měli tu odvahu se mi svěřit. Po čase se naše cesty s Ing. Dragomireckým rozešly a na přání řady mých klientů jsem začal hlubinnou terapii učit.
 • V té době jsem kombinoval práci ještě s tzv. Barometrem chování z metody One Brain a zjistil jsem, že to je naprosto geniální pracovní pmůcka. Proto jej využívám i nadále až dodnes, ale k testování používám namísto svalového testu své napojení na Vyšší Já z metody Spiritual Response Therapy.
 • Při svém hledání stále účinnějších metod pomáhání lidem jsem poznal i Roberta Detzlera z USA, jenž mě osobně a velmi důkladně zasvětil do tajů metody Spiritual Response Therapy – SRT. Také mě certifikoval jako zcela prvního učitele v ČR a SR a pověřil mě výchovou dalších terapeutů. Učitelem SRT jsem byl od roku 2001. Vychoval jsem mnoho set žáků, dle sdělení p. Mary Ann Detzlerové jsem měl nejvíce studentů SRT ze všech učitelů v celé Evropě.
 • Robert Detzler mne také naučil a pověřil výukou metody Spiritual Restructuring, které se už ale nevěnuji, protože se zaměřuji spíše na práci s duší a s psychikou.
 • V roce 2010 jsem se přímo u autora Colina Tippinga málem stal učitelem metody Radikální odpuštění (Radical Forgiveness). Tato metoda mi dala tolik dobrého pro můj život, že to ani nemohu vypsat. Nyní jsem v procesu certifikace a pokud splním všechny požadavky, na což mám rok času, bude ze mne certifikovaný učitel RO.
 • Zabýval jsem se i mnoha dalšími duchovními obory a z každého jsem si něco odnesl. V současné době se už ale nesnažím „umět všechno“ a specializuji se na práci s hlubinnou terapií, kterou doplňuji podle potřeby klientů metodou Spiritual Response Therapy a prací na dálku. K této práci i nadále využívám Barometr chování.
 • PhDr. Jiří Zíka, známý hypnoterapeut, mě uvedl do základů Ericssonovské hypnózy.
 • Také jsem si v životě musel dát pár let přestávku a věnovat se intenzivně osobnímu rozvoji. V rámci práce na sobě jsem používal spoustu esencí a objevil jsem také jednu z nejúžasnějších terapií – pobyt ve tmě. Ve tmě jsem pobyl několikrát a můj nejdelší pobyt trval čtyři týdny.
 • Kromě všech ostatních duchovních aktivit se věnuji dlouhodobým půstům, které jsem se naučil na www.pust.cz.
 • Ve své terapeutické praxi jsem se několik let věnoval pouze práci s dětmi, poté jsem se zabýval nejrůznějšími psychosomatickými problémy dospělých a také léčením mezilidských vztahů.
 • Řízením osudu jsem také získal značné zkušenosti při odvádění přivtělených duší, odvádění zbloudilých duší, práci s prokletím, uřknutím. Pracuji také prostřednictvím média (prostředníka) a baví mě zabývat se všemožnými podobnými „záhadami“, o kterých se zde nebudu rozepisovat. Jsou to věci dosti neobvyklé, ale náš život ovlivňují natolik zásadně, že si bez nich už svou práci vůbec nedovedu představit.
 • Od konce roku 2016 jsem opět certifikovaným učitelem SRT (Spiritual Response Therapy), takže mohu nabídnout kurzy SRT I. stupně, SRT II. stupně i případné prohlubovací kurzy SRT pro pokročilé.

Udělám vše pro to, aby pro Vás byla nejen hlubinná terapie, Spiritual Response Therapy, ale veškerá má práce co největším přínosem. K tomu mi bude pomáhat i moje motto, které jsem převzal z Aramejského Otčenáše. To je také v souladu s mým zasvěcením, jímž jsem prošel v rámci několikaletého studia ve Starém mystickém Řádu Růže a Kříže, A.M.O.R.C.. Jsem zde proto, abych Vám ulevil ve Vašem trápení a utěšil Vás…

A to už by mohlo stačit… S hlubokou vděčností za vše, Solator.

Do 14. 6. mám dovolenou, na dotazy a objednávky odpovím se zpožděním. Pavel Kaiser