Pavel Kaiser – o mně

Pavel Kaiser – o mně

logo-hlubinna-terapieIng. Pavel Kaiser – Celostní duchovní léčení Božím Slovem

Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Pavel Kaiser, většinu života jsem prožil v Praze, ale od roku 2004 se mým bydlištěm stala Olomouc. Poslední roky již trávím na venkově za Olomoucí. Na této stránce se dozvíte něco z toho, co jsem se naučil a kdo byli moji důležití učitelé.

Řadu let jsem byl certifikovaný učitel metody Spiritual Response Therapy – SRT. Vlastně jsem byl v ČR úplně prvním učitelem této metody, kterou mě naučil autor – Robert Detzler.

Systém SRT jsem přestal učit, protože moje práce již vypadá zcela jinak a neodpovídá původnímu učení Roberta Detzlera.

Po 21 letech praxe s Vysokým Já jsem byl veden k tomu, abych začal léčit, případně učit, léčení Božím Slovem. Z toho důvodu již nebudu certifikovaným učitelem SRT.

 

Moje cesta k tomu, co nyní dělám

Mám za sebou velmi pestré zkušenosti, ale zde se omezím pouze na to, co souvisí s terapiemi, duchovním léčením a s praxí učitele.

Vystudoval jsem ČVUT v Praze (Ing. elektronických počítačů) a poté ještě Sheffield Hallam University (management, titul MBA). Z běžných profesí jsem byl: počítačovým technikem, ministerským úředníkem, programátorem, dovozcem hardware i software, úspěšným realitním makléřem, neúspěšným finančním poradcem, forexovým traderem, prodejcem investičních drahých kovů… Do hloubky jsem pronikl do psychologie tradingu a zajímala mě i řada dalších oborů…

Od devadesátých let jsem se do roku 2020 věnoval léčení duchovními esencemi.

Z oblasti duchovních nauk jsem se mimo jiné naučil:

 • Stal jsem se mistrem Usuiho Reiki a zasvětil jsem více než 60 dalších mistrů Reiki.
 • Byl jsem prvním registrovaným mistrem Karuna Reiki® u nás. Do Karuna Reiki mě zasvětil ve Stonehenge přímo autor, William Lee Rand.
 • Co se týče mých kurzů, začínal jsem kurzy Reiki.
 • Vystudoval jsem 11 stupňů metody One Brain a stal se tzv. facilitátorem. Učitelkou mi byla Tamara Cenková (1. a 2. stupeň), pak Ing. Miluška Lhotáková (do 5. stupně) a na vrchol kariéry mě dovedla Carol Hontz z USA.
 • Metoda One Brain mě zaujala a udělal jsem s ní za pár let mnoho dobré práce. Ke konci studia jsem narazil na omezení metody, která jsem nebyl schopen tolerovat, proto jsem hledal účinnější způsob práce s klienty. Tak jsem se dostal až k hlubinné terapii. Učitelem mi byl již zemřelý Andrej Dragomirecký, jehož učení jsem pro sebe dále rozvinul a upravil.
 • Svou práci s klienty jsem vždy doplňoval používáním nejrůznějších duchovních esencí.
 • V ČR a SR jsem a úspěšně zavedl brazilské esence Araretama a distribuoval jsem je intenzivně více než 4 roky.
 • Od začátku roku 2005 jsme s partnerkou Tamarou do ČR a SR dováželi duchovní esence z různých zemí světa a máme s nimi ty nejlepší zkušenosti. Firma se jmenuje Esence pro Váš život.
 • Při svém hledání stále účinnějších metod pomáhání lidem jsem poznal i Roberta Detzlera z USA, jenž mě osobně a velmi důkladně zasvětil do tajů metody Spiritual Response Therapy – SRT. Také mě certifikoval jako zcela prvního učitele SRT v ČR a SR a pověřil mě výchovou dalších terapeutů. Dle sdělení Robertovy žena Mary Ann jsem měl nejvíce studentů SRT ze všech učitelů v Evropě.
 • Robert Detzler mne také naučil a pověřil výukou metody Spiritual Restructuring, které se už ale nevěnuji, protože se zaměřuji spíše na práci s duší a s psychikou.
 • V roce 2010 jsem se přímo u autora Colina Tippinga málem stal učitelem metody Radikální odpuštění (Radical Forgiveness). Tato metoda mi dala mnoho dobrého, ale pak jsem se opět vrátil k práci s Vysokým Já, protože jsem objevil, jak odpuštění docílit i bez RF.
 • PhDr. Jiří Zíka, známý hypnoterapeut, mě uvedl do základů Ericssonovské hypnózy.
 • Také jsem si v životě musel dát pár let přestávku a věnovat se intenzivně osobnímu rozvoji. V rámci práce na sobě jsem používal spoustu esencí a objevil jsem také jednu z nejúžasnějších terapií – pobyty ve tmě. Ve tmě jsem pobyl několikrát a můj nejdelší pobyt trval čtyři týdny.
 • Kromě všech ostatních duchovních aktivit se věnuji dlouhodobým půstům, které jsem se naučil na www.pust.cz.
 • Zabýval jsem se i mnoha dalšími duchovními obory a z každého jsem si něco odnesl. V současné době se už ale nesnažím „umět všechno“ a specializuji se na práci a komunikaci se svým Vysokým Já, tedy s mými duchovními učiteli. Proto jsem přestal učit metodu SRT, protože jsem se od jejích postupů už významně odchýlil. Od července 2020 jsem byl veden k tomu, abych tuto práci nazýval léčení Božím Slovem.

Pokud se na mne obrátíte ohledně terapie nebo kurzu, udělám vše pro to, aby pro Vás byla moje práce maximálním přínosem.

Po 21 letech jsem ukončil práci s metodou SRT a nyní léčím Božím Slovem. Zájemcům nabízím individuální kurz tohoto nového duchovního léčení.