Užitečné odkazy, které bych Vám rád doporučil

Užitečné odkazy, které bych Vám rád doporučil

logo-hlubinna-terapie

Esence pro Váš život, s.r.o.

www.e-esence.cz: Stránky naší rodinné firmy Esence pro Váš život, s.r.o. – distributora duchovních a energetických esencí – nabídka esencí květových, zvířecích, Bachových, archetypových, orchidejových a dalších. Jedná se o dlouhými roky uživání osvědčené typy esencí z různých zemí světa… Na trhu v ČR a SR působí od začátku roku 2005. Proč doporučuji esence? Protože jsou samy o sobě výbornou terapií (“terapeut v kapkách”), ale hlavně se dají použít jako doplněk dalších terapií. Po sezení hlubinné terapie Vám mohu doporučit vhodné esence pro další osobní rozvoj. U klientů, kteří nejsou na hlubinnou terapii připraveni, mohou esence pomoct jako prostředek pro přípravu na terapii a pro “otevření klienta”, takže jejich užívání doporučím ještě před hlubinnou terapií.

 

Půst

www.pust.cz: Stránky o půstování, které mne velmi ovlivnily a díky nimž jsem se již před pár lety stal aktivním příznivcem dlouhodobých vodních (a výjimečně i suchých) půstů.

 

Magické ilustrace, návrhy logotypů

idanovotna.blog.cz: Magické ilustrace, návrhy logotypů, … Tato šikovná mladá paní navrhla logo pro www.e-esence.cz i pro mne. Z osobní zkušenosti mohu práci paní Idy Novotné doporučit. Když pro mne vytvářela logo, nechal jsem vše zcela na její intuici. Když logo vzniklo, překvapilo mne tím, že jsem z něj cítil sílu a posilující energii. Přesvědčil jsem se tedy, že Ida E. Novotná nevytváří jen obrázky, ale v její práci se toho ukrývá víc.

 

Poselství od Jeshuy (Ježíše)

Doporučuji velice všem, kdo se zabývají léčením nebo učením. Velmi mne oslovily stránky www.jeshua.cz – jsou to poselství, ve kterých, ač jsem zatím ani zdaleka nestihl přečíst vše, jsem našel potvrzení či vysvětlení věcí, které jsem zažil, cítil nebo které jsem tušil. A našel jsem tam i spoustu dalšího, co jsem netušil :-). Stránky vytvořila Denisa Vaňková. Velmi je doporučuji zejména terapeutům, kteří zde mohou najít mnoho informací na téma “Pracovníci Světla“. Současně tam najdete i Aramejský Otčenáš, který si můžete stáhnout v souboru MP3. Na tyto stránky se budu ještě mnohokrát vracet a děkuji za ně! Originální stránky v angličtině najdete na www.jeshua.net.

 

Radikální odpuštění – Colin Tipping, jeden z mých skvělých učitelů

Colin Tipping je nesmírně tvořivý a aktivní, takže jej najdete na více webových stránkách. Colin je skvělý učitel, jeho kurzy jsou nesmírně dobře připravené, své učení předává perfektním a profesionálním způsobem. Vytvořil také spoustu internetových programů pro ty, kdo nemohou navštívit jeho kurzy, ale přesto potřebují například odpustit sobě, odpustit rodičům, odpustit partnerovi.

Radikální odpuštěníwww.radicalforgiveness.com – toto jsou hlavní webové stránky Colina Tippinga.

Najdete jej také na YouTube. V tomto videu například Colin Tipping hovoří o emocích, myšlenkách a o tom, jak zvládat hněv.

V dalším videu Colin Tipping hovoří o tom, jak neprojevené emoce brání našemu uzdravení. Jeho metoda Radikální odpuštění totiž vznikla, když Colin Tipping hledal způsob léčení rakoviny.

Hovoří o tom, jak se lidé brání změně a vyhýbají se svým pocitům, což je jedna ze strategií vyrovnání se s nadměrným emocionálním přetížením a stresem.

Prezentuje zde 10 způsobů, jak se lidé brání cítění toho, co by potřebovali projevit: Popírání, odmítání, potlačování emocí, racionalizace (rozumové zdůvodnění toho, s čím si nevíme rady),pseudo-spirituální zdůvodnění (“asi to tak mělo být”), pozitivní myšlení (za účelem nahrazení našich emocí falešnými pozitivními představami), zlehčování problému falešným žertování, ko-dependence (hledání výmluv, proč se nemůžeme vyléčit) a nakonec nejrůznější zástupné způsoby, jak odvést svou pozornost a přehlušit problémy nejrůznějšími formami “povyražení”, medikamenty, drogami, závislostmi na počítači, závislostí na mobilním telefonu, atd.

Když se z toho stane dlouhodobá strategie, může vést ke vzniku “emocionálního brnění” a onemocnění. V krajním případě tak může vzniknout rakovina (to je nemoc, která původně motivovala Colina Tippinga k vytvoření jeho Radikálního odpuštění).

 

Projekt pro práci s vězni v USA

Žáci Colina Tippinga dobrovolně vyučují Radikální odpuštění v různých věznicích v USA. Velký úspěch má tato metoda například v San Quentinu! Kromě toho vznikl i program “adoptujte svého vězně”, v rámci kterého mají vězni příležitost dopisovat si s někým, kdo je neposuzuje a neodsuzuje.

Stránku najdete na www.togetherweheal.com.

 

Možnost darovat a být obdarován – štědrá sociální síť

Objevil jsem stránky www.hearth.net, kde si lidé vzájemně vyměňují to, co už sami nepotřebují a co by rádi darovali. Současně tam lidé píší, co by rádi dostali darem. Pěkná myšlenka, zapojil jsem se.